@[email protected] to Mildly [email protected]English • 2 years agoMaybe this isn't proper shopping but $18.50 for four veggie burgers, buns, and danish seems like a lotlemmy.worldimagemessage-square188arrow-up1396
arrow-up1282imageMaybe this isn't proper shopping but $18.50 for four veggie burgers, buns, and danish seems like a lotlemmy.world@[email protected] to Mildly [email protected]English • 2 years agomessage-square188
minus-square@[email protected]linkfedilinkEnglish10•edit-22 years agoAll of that might be another $2 total. Produce is generally dirt cheap. They could also make their own homemade black bean burger patties for far cheaper than $2.50 a patty too. Premade stuff is expensive.
minus-square@[email protected]linkfedilinkEnglish4•2 years agoIdk where I’m at 1 tomato is $1. Head lettuce $2.50. Onion $1. Cheese $5. Depends on where you live.
All of that might be another $2 total. Produce is generally dirt cheap.
They could also make their own homemade black bean burger patties for far cheaper than $2.50 a patty too. Premade stuff is expensive.
Idk where I’m at 1 tomato is $1. Head lettuce $2.50. Onion $1. Cheese $5. Depends on where you live.